Fiilimsilerle İlgili Ders Kaynakları

8. sınıfların ilk konusu olan fiilimsilerle ilgili sitemizde daha önce yayımlanmış öne çıkan kaynakları liste içerik olarak sizlere sunuyoruz. Fiilimsi konusu için işinize yarayacağını düşünüyoruz.

1- Fiilimsiler Konu Anlatımı

Kubilay ORAL tarafından hazırlanmış konu anlatımı. Öğrencilerinize konu öncesi dağıtıp çalışmalarını sağlayabilirsiniz.

2- Fiilimsilere Hazırlık Etkinlikleri

Eyüp HAYTA tarafından hazırlanan 4 sayfalık çalışma kağıdı. Fiilimsilere giriş için isimler-fiiller gibi konuların mantığını kavratacak etkinlikler mevcut. Çekimli fiil ile fiilimsi farkını anlatmak açısından önemli bir etkinlik.

3- Fiilimsiler Genel Etkinlik

Fiilimsiler Çalışma Kağıdı, Türkçe Öğretmeni Kubilay ORAL tarafından yazılan Etkinliklerle Türkçe Kitabı içerisinde yer alan etkinliklerden birisidir.  Fiilimsi anlatımı sonrası çocuklara sıcak sıcak verip kavrama çalışması yapabilirsiniz.

blank

4- Fiilimsiler Testleri (25 Soruluk – Cevaplı)

Türkçe Öğretmeni Selahattin YILMAZ tarafından oluşturulan toplam 25 sorulukdan oluşan 2 adet fiilimsi testidir. Konu anlatım sonrası çözülebilir.

5- 8. Sınıf Mor Test Serisi: Fiilimsiler

Türkçe Öğretmeni Kubilay ORAL tarafından internette bulunan sorulardan derlenen test serisidir. Mor test içerisinde ileri düzey sorular mevcuttur. Konu bitiminde son test olarak kullanılmaya uygundur.

6- Fırsat!

Fiilimsilerle ilgili tüm dokümanları sitemizde arama yaparak bulabilirsiniz.

Fiilimsilerle ilgili tüm dokümanları göster!

 

0 0 oy
İçeriğe Puan Ver!
Abonelik
Bildir
guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle