Fiilimsilerle İlgili Ders Kaynakları

8. sınıfların ilk konusu olan fiilimsilerle ilgili sitemizde daha önce yayımlanmış öne çıkan kaynakları liste içerik olarak sizlere sunuyoruz. Fiilimsi konusu için işinize yarayacağını düşünüyoruz.

1- Fiilimsiler Konu Anlatımı

Kubilay ORAL tarafından hazırlanmış konu anlatımı. Öğrencilerinize konu öncesi dağıtıp çalışmalarını sağlayabilirsiniz.

2- Fiilimsilere Hazırlık Etkinlikleri

Eyüp HAYTA tarafından hazırlanan 4 sayfalık çalışma kağıdı. Fiilimsilere giriş için isimler-fiiller gibi konuların mantığını kavratacak etkinlikler mevcut. Çekimli fiil ile fiilimsi farkını anlatmak açısından önemli bir etkinlik.

3- Fiilimsiler Genel Etkinlik

Fiilimsiler Çalışma Kağıdı, Türkçe Öğretmeni Kubilay ORAL tarafından yazılan Etkinliklerle Türkçe Kitabı içerisinde yer alan etkinliklerden birisidir.  Fiilimsi anlatımı sonrası çocuklara sıcak sıcak verip kavrama çalışması yapabilirsiniz.

4- Fiilimsiler Testleri (25 Soruluk – Cevaplı)

Türkçe Öğretmeni Selahattin YILMAZ tarafından oluşturulan toplam 25 sorulukdan oluşan 2 adet fiilimsi testidir. Konu anlatım sonrası çözülebilir.

5- 8. Sınıf Mor Test Serisi: Fiilimsiler

Türkçe Öğretmeni Kubilay ORAL tarafından internette bulunan sorulardan derlenen test serisidir. Mor test içerisinde ileri düzey sorular mevcuttur. Konu bitiminde son test olarak kullanılmaya uygundur.

6- Fırsat!

Fiilimsilerle ilgili tüm dokümanları sitemizde arama yaparak bulabilirsiniz.

Fiilimsilerle ilgili tüm dokümanları göster!

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abonelik  
Bildir