De’nin ve Ki’nin Yazımı Çalışma Kağıdı

De’nin ve Ki’nin Yazımı Çalışma Kağıdı, Türkçe Öğretmeni Kubilay ORAL tarafından yazılan Etkinliklerle Türkçe Kitabı içerisinde yer alan etkinliklerden birisidir. De’nin ve Ki’nin Yazımı Çalışma Kağıdını siz değerli kullanıcılarımızla tek Türkçe etkinliği olarak paylaşıyoruz. İçerisinde 2 sayfalık etkinlik vardır.

Tüm sınıf düzeyleri için kullanabileceğiniz “De’nin ve Ki’nin Yazımı” etkinliğinin ön izlemesini aşağıdan görebilir ve hemen altındaki alandan “De’nin ve Ki’nin yazımı” etkinliğini indirebilirsiniz. Cevap anahtarını indirme butonu altında bulunan “Çalışma Sayfasının Cevap Anahtarını Gör” kısmından görebilirsiniz.

[alert-note]

Görseli büyültmek için görselin üzerine tıklayın. İndirme ise aşağıdaki butondan yapılacaktır.

[/alert-note]

[toggle title=”Çalışma Sayfasının Cevap Anahtarını Gör”]

İşaretleme: Annende, araba da, benide, bilgisayar da.

Boşluk Doldurma (Yukarıdan aşağıya): bitişik, ayrı.

Boşluk Doldurma: (Sol-yukarıdan aşağıya) sen de, hastanede, seni de, anneannemde, sen de mi, sende, otobüste, ettin de, evde (Sağ-yukarıdan aşağıya) evde, onda, Afyon’da, sen de, bağlama da, kazak da, Ahmet de, kazanacakmış da, ben de.

(Sol-yukarıdan aşağıya) evdeki hesap, seni de, dışarıdaki, sınıfta, duydum ki, mademki, sanki, belki bir gün beni de seversin. (Sağ-yukarıdan aşağıya) sen de, sen de mi, annemde, Muhsin de, Vadideki Zambak, sen ki, halbuki sana da yüz veriyordu, oysaki sen de kaldı kalbim, meğerki.

[/toggle]

[alert-announce]Türkçe Etkinlik Kitabı (Kubilay ORAL)’nı indir![/alert-announce]

[alert-success]Sitemizde ekli olan tüm etkinlik sayfaları için tıklayınız.[/alert-success]