Etkinliklerle Türkçe Kitabı – Kubilay ORAL – Ücretsiz 3 Kitap!

Türkçe Öğretmeni Kubilay ORAL tarafından 3 aylık titiz bir çalışma sonucu hazırlanan etkinlik kitabını sizlere ücretsiz olarak sunuyoruz. Kitapla ilgili yazar şunları söylüyor:

Benim göreve başladığım 2013 yılında internette pek etkinlik bulunmazdı. Kaynak eksiğimi gidermek için kendim için etkinlikler tasarlamaya başladım. Daha sonra bu etkinliklerin kitap haline getirilmesi gerektiğini düşündüm. Yaklaşık 3 ay boyunca tasarım ve içerikle uğraşarak ortaya 3 kitap çıkardım. 2014 yılından beri derslerde kullandığım etkinlik kitabının diğer Türkçe öğretmenleri ile paylaşılması gerektiğini düşündüm. Bunu önce ticari olarak yapmayı planladım. Ancak daha sonra ücretsiz olarak kitapları paylaşma kararı aldım.

Belirtmem gerekir ki kitapları oluştururken profesyonel hiçbir destek almadım ve kitapları gerek içerik olsun, gerek tasarım olsun gerekse de dizgi işleri olsun hepsini kendim yaptım. Bu sebeple kitapta bazı hatalar mevcut olabilir. Bu konuda affınıza sığınıyorum. Ayrıca kitabımı oluştururken fikir veren ve cevap anahtarlarını hazırlayan; bana maddi manevi desteğini esirgemeyen eşim Ayşe ORAL’a teşekkürlerimi sunuyorum. 

Kitaplar hakkında da kısa bilgi vereyim. Üç adet etkinlik kitabımız mevcut: Anlam bilgisi, dil bilgisi ve şiir ve metin bilgisi. Anlam bilgisi konusu içerisinde 53 etkinlik bulunmaktadır. Dil bilgisi kitabı içinde ise 73 etkinlik mevcut. Son kitabımız olan şiir  ve metin bilgisi kitabında ise 18 etkinlik mevcut. Etkinlik kitaplarının sonunda cevap anahtarları mevcuttur. Kitaplarımız toplam 196 sayfadan ve 143 adet etkinlikten oluşmaktadır.

Umarım kitaplar tüm branştaşlarıma ulaşır ve Türkiye’nin eğitiminin gelişmesine az da olsa bir katkımız olur. Sözlerimi bitirirken eğitimci arkadaşlara affınıza sığınarak rahatsız olduğum bir hususta seslenmek isterim. Çalıştığım kısa süre içerisinde eğitime hiçbir katkısı olmayan; yazılılarını, testlerini, etkinliklerini hatta yıllık planlarını internetten alıp inceleme gereği bile duymadan öğrencilerine uygulayan pek çok öğretmen ile karşılaştım. Sevgili öğretmenim siz bir eğitimcisiniz kendi kaynaklarınızı oluşturmanız, en azından öğrenci için en iyisini seçme yeterliğinizin olması gerekmez midir? Ne demiş Büyük Atatürk: “Çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.”

İNDİRME ALANI

17
Kimler Neler Demiş?

avatar
16 Yorum konuları
1 Konu cevapları
0 Followers
 
En yeni yorumlara git.
İlk yorumları gör.
16 Yorum yazarı
ismail mantarMaviSabriye SOYLUSalih DenizMetin KAMAN Son yorum yazarnlar
  Abonelik  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Sadi
Ziyaretçi
Sadi

Hocam bu kaynak bu zamana kadar yapılmış en iyi etkinlik kitabı olabilir.

Mavi
Üye

Kesinlikle öyle.

Gökmen
Ziyaretçi
Gökmen

Çok kaliteli olarak hazırlanmış. Emeğinize sağlık. Renkli çıktı olarak alınsa daha güzel.

Uğur
Ziyaretçi
Uğur

Çok emek verilmiş, çok güzel bir kitap.

Ebru Karaman
Üye

Çok güzel bir kaynak olmuş sayın hocam.

Samet
Ziyaretçi
Samet

Hocam çok güzel yahu. Gerçekten alanında en güzel kaynak diyebilirim.

Feyza KALIN
Üye

He cam bugün indirebildim, çok kaliteli. 2 dönemi iple çekiyorum bu etkinlikleri uygulamak için.

Samet
Ziyaretçi
Samet

Hocam emeğinize sağlık, ücretsiz dağıtmak büyük bir fedakarlık.

Harun SEMAR
Üye

Çok güzel kitap hocam, gerçekten bunu ücretsiz paylaşmanız takdire şayan.

Mevsim
Üye

Hocam piyasadaki kitaplardan çok iyi, ücretsiz dağıtmak büyük özveri. Teşekkür ediyoruz.

GULA
Ziyaretçi
GULA

Hocam çok güzel bir çalışma.Ellerinize sağlık.

Metin KAMAN
Üye

Hocam kitabınız gerçekten çok güzel.

Salih Deniz
Üye

Alem böyle etkinlik kitabı görmemiştir, aşırı güzel. Emeğinize sağlık.

Sabriye SOYLU
Üye

Daha önce bu paylaşımı nasıl görmemişim ben. Harika kaynaklar.

Mavi
Üye

Hocam okulda sürekli kullandığım kaynaklar arasında. Böyle bir kitabı ücretsiz nasıl paylaştınız hayretler içerisindeyim. Çok teşekkür ediyorum.

ismail mantar
Üye

İşi bilen birinin hazırladığı belli oluyor hocam ellerine sağlık.