Etkinliklerle Türkçe Kitabı – Kubilay ORAL – Ücretsiz 3 Kitap!

Türkçe Öğretmeni Kubilay ORAL tarafından 3 aylık titiz bir çalışma sonucu hazırlanan etkinlik kitabını sizlere ücretsiz olarak sunuyoruz. Kitapla ilgili yazar şunları söylüyor:

Benim göreve başladığım 2013 yılında internette pek etkinlik bulunmazdı. Kaynak eksiğimi gidermek için kendim için etkinlikler tasarlamaya başladım. Daha sonra bu etkinliklerin kitap haline getirilmesi gerektiğini düşündüm. Yaklaşık 3 ay boyunca tasarım ve içerikle uğraşarak ortaya 3 kitap çıkardım. 2014 yılından beri derslerde kullandığım etkinlik kitabının diğer Türkçe öğretmenleri ile paylaşılması gerektiğini düşündüm. Bunu önce ticari olarak yapmayı planladım. Ancak daha sonra ücretsiz olarak kitapları paylaşma kararı aldım.

Belirtmem gerekir ki kitapları oluştururken profesyonel hiçbir destek almadım ve kitapları gerek içerik olsun, gerek tasarım olsun gerekse de dizgi işleri olsun hepsini kendim yaptım. Bu sebeple kitapta bazı hatalar mevcut olabilir. Bu konuda affınıza sığınıyorum. Ayrıca kitabımı oluştururken fikir veren ve cevap anahtarlarını hazırlayan; bana maddi manevi desteğini esirgemeyen eşim Ayşe ORAL’a teşekkürlerimi sunuyorum. 

Kitaplar hakkında da kısa bilgi vereyim. Üç adet etkinlik kitabımız mevcut: Anlam bilgisi, dil bilgisi ve şiir ve metin bilgisi. Anlam bilgisi konusu içerisinde 53 etkinlik bulunmaktadır. Dil bilgisi kitabı içinde ise 73 etkinlik mevcut. Son kitabımız olan şiir  ve metin bilgisi kitabında ise 18 etkinlik mevcut. Etkinlik kitaplarının sonunda cevap anahtarları mevcuttur. Kitaplarımız toplam 196 sayfadan ve 143 adet etkinlikten oluşmaktadır.

Umarım kitaplar tüm branştaşlarıma ulaşır ve Türkiye’nin eğitiminin gelişmesine az da olsa bir katkımız olur. Sözlerimi bitirirken eğitimci arkadaşlara affınıza sığınarak rahatsız olduğum bir hususta seslenmek isterim. Çalıştığım kısa süre içerisinde eğitime hiçbir katkısı olmayan; yazılılarını, testlerini, etkinliklerini hatta yıllık planlarını internetten alıp inceleme gereği bile duymadan öğrencilerine uygulayan pek çok öğretmen ile karşılaştım. Sevgili öğretmenim siz bir eğitimcisiniz kendi kaynaklarınızı oluşturmanız, en azından öğrenci için en iyisini seçme yeterliğinizin olması gerekmez midir? Ne demiş Büyük Atatürk: “Çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.”

İNDİRME ALANI

Yorumu formunu geç

  • Sadi on 24 Ocak 2018 at 12:12
  • Cevapla

  Hocam bu kaynak bu zamana kadar yapılmış en iyi etkinlik kitabı olabilir.

  1. Kesinlikle öyle.

  • Gökmen on 25 Ocak 2018 at 10:26
  • Cevapla

  Çok kaliteli olarak hazırlanmış. Emeğinize sağlık. Renkli çıktı olarak alınsa daha güzel.

  • Uğur on 26 Ocak 2018 at 00:17
  • Cevapla

  Çok emek verilmiş, çok güzel bir kitap.

 1. Çok güzel bir kaynak olmuş sayın hocam.

  • Samet on 28 Ocak 2018 at 01:56
  • Cevapla

  Hocam çok güzel yahu. Gerçekten alanında en güzel kaynak diyebilirim.

 2. He cam bugün indirebildim, çok kaliteli. 2 dönemi iple çekiyorum bu etkinlikleri uygulamak için.

  • Samet on 31 Ocak 2018 at 13:51
  • Cevapla

  Hocam emeğinize sağlık, ücretsiz dağıtmak büyük bir fedakarlık.

 3. Güle güle kullanın arkadaşlar.

 4. Çok güzel kitap hocam, gerçekten bunu ücretsiz paylaşmanız takdire şayan.

 5. Hocam piyasadaki kitaplardan çok iyi, ücretsiz dağıtmak büyük özveri. Teşekkür ediyoruz.

  • GULA on 10 Şubat 2018 at 16:32
  • Cevapla

  Hocam çok güzel bir çalışma.Ellerinize sağlık.

 6. Hocam kitabınız gerçekten çok güzel.

 7. Alem böyle etkinlik kitabı görmemiştir, aşırı güzel. Emeğinize sağlık.

 8. Daha önce bu paylaşımı nasıl görmemişim ben. Harika kaynaklar.

 9. Hocam okulda sürekli kullandığım kaynaklar arasında. Böyle bir kitabı ücretsiz nasıl paylaştınız hayretler içerisindeyim. Çok teşekkür ediyorum.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.