Tozlu Mikrofon ve Kimdir Yazıları

Tozlumikrofon, son bir kaç yıl içerisinde, giderek gündemdeki yerini arttıran içerik paylaşım sitelerinden bir tanesi. Biyografi, düşünce, gezi, edebiyat, tarih, kültür/sanat ve halkla ilişkiler ile birlikte, adını sayamadığımız diğer kategorilerde takipçilerini bilgilendirmeyi hedefleyen bu platformu, Facebook, İnstagram ve Twitter gibi sosyal medya hesaplarından takip edebilir; kendi hazırlamış olduğunuz içerikleri, hazırlanmış olan içerikler hakkında yorumlarınızı ve genel olarak tozlumikrofon hakkındaki önerilerinizi, İletişim bölümünden paylaşabilirsiniz.

Geçmişin gazete okuma alışkanlığını günümüzde içerik paylaşım siteleri ile ikame etmeye çalışan internet kullanıcıları, gazeteye para vermek ve bir yerde sabit kalıp okumak yerine ellerinde bulunan akıllı telefonlarla tozlumikrofon gibi sitelerde, aradıkları her şeyi bulmaya çalışıyor ve genellikle de buluyorlar. İnternete bağlı bir akıllı telefon ya da bilgisayar ile kısa bir süre içerisinde, yatmadan önce yemek yemek hakkında detaylı bilgilere sahip olmak hiç de fena bir fikir olmasa gerek…

Peki gerçekten yatmadan önce yemek yemek kilo aldırır mı? Uyku sırasında metabolizmanın uyanık olduğu zamana göre daha yavaş çalıştığını düşünecek olursak, daha az enerji harcanması söz konusu olduğu için kilo alımının da mümkün olduğu kanısına varabiliriz. Bu uygulama, zayıf olan ve kilo almaya çalışan kişiler tarafından sıklıkla gerçekleştirilmektedir. Ancak amaç kilo almak olsa da, alınan kiloların yağa dönüşme ihtimalinin yüksek olduğu gerçeğini unutmamak gerekir. Bu şekilde alınan kilo, zaman içerisinde kalp damar hastalıklarını beraberinde getirebilir.

Yatmadan önce yemek yemek istenmeyen daha olumsuz sonuçları da gündeme getirebilir ki bunların başında uykusuzluk ilk sırada yer almaktadır. Uzmanlar, uyumadan en az iki saat önce yemek yemenin sağlıklı olduğunu belirtmekteler. Buna göre, alınan kafein, alkollü içecekler, çok yağlı ve karbonhidrat içeriği yüksek besinler, yatmadan önce tüketilmeleri halinde uykusuzluğa neden olurlar. Eğer yine de uyku öncesi, kilo almak için bir şeyler tüketmek isterseniz, protein içerikli kompleks besinleri tercih etmelisiniz.

Tozlumikrofon gibi bir içerik paylaşım sitesinde bu sorunun yanıtını rahatlıkla bulabileceğiniz gibi, genel kültürünüzü arttırmak adına da bilgilere sahip olabilirsiniz. Örneğin Kemal Derviş kimdir, kaç yaşındadır, şu anda neler yapmaktadır… bu bilgilere kısa süre içerisinde erişim sağlayabilirsiniz. Kemal Derviş’in son dönem Türkiye ekonomisine bakıldığı zaman ciddi anlamda önemli bir kişilik olduğunu anlayabilmek zor değil; çünkü kendisi ülkemizin 2001 krizinden çıkmasına önemli katkıda bulunmuş bir isim.

İktisatçı ve politikacı kimlikleri ile bilinen 10 Ocak 1949 doğumlu Kemal Derviş kimdir sorusuna kısaca yanıt vermek istersek, İngiltere’de, Londra Ekonomi Okulu’nda Ekonomi bölümünde lisans ve yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Doktorasını ise Amerika’da Princeton Üniversitesi’nde gerçekleştirmiştir. Doktorasını yapmış olduğu okulda Ekonomi dersleri vermesinin yanında, 1973 – 1977 yılları arasında bu dersleri Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde de vermiştir.

1996 yılında Dünya Bankası’nda devam eden görevinde Ortadoğu ve Kuzey Afrika’dan sorumlu başkan yardımcılığına yükselen Kemal Derviş, 3 Mart 2001’de Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı olmuştur. Bu göreve, 2000 ve 2001 yıllarında yaşanan ekonomik kriz dolayısı ile davet edilen Kemal Derviş, önemli bir sınavdan geçen Türk ekonomisinin kurtarıcısı olarak görülmüştür.

Kısacası https://www.tozlumikrofon.com içerisinde yapmış olduğunuz küçük bir gezinti ile sağlığınız hakkında bilgilere sahip olabilir, meslek grupları ve sanat dünyasında önemli isimleri tanıyabilir, teknolojide gerçekleşen güncel gelişmeleri takip edebilir, gündeme ilişkin bilgi sahibi olabilir, hayatı takip edebilirsiniz. Ve tüm bunlara ek olarak, bu platformda paylaşımlarınızın yayınlanmasını talep edebilir, yapılan paylaşımlar hakkındaki fikirlerinizi yorum olarak iletebilirsiniz. Canınız sıkıldığında ve yapacak bir şeyler bulmaya çalıştığınızda tozlumikrofon tek başına size yeter.

 • Yazının Bağlantısı: Tozlu Mikrofon ve Kimdir Yazıları
 • Tarih: 14 Mart 2019
 • Yazının Kategorisi: Haberler
 • Yazar:
 • Bu yazıyı RSS ile Takip Et
 • Diğer kaynaklarda arayın: Tozlu Mikrofon ve Kimdir Yazıları
 • Filtreleme Seçenekleri
  • Sınıf Seçiniz

  • İçerik Türü Seçiniz

  • Sınav Türü Seçiniz

  Ana Menü