LGS 2019 Soruları

LGS sınavını geride bıraktık. Öğrencilerimizin soruları tartışması için bu başlığı açıyoruz. Yorum kısmından çıkan sorularla ilgili yorumuzu yaplaşabilirsiniz.

Sorular yayımlandığında bu konudan paylaşılacaktır.

Sınav 01 Haziran 2019 tarihinde saat 09.30’da sözel bölüm ile başladı. Verilen aranın ardından sayısal oturuma geçildi. Toplam 90 sorunun olduğu sınavda yirmişer soru Türkçe, matematik ve fen bilgisinden onar soru ise inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve İngilizce derslerinden soruldu. Sözel bölüm 75 dakika, sayısal bölüm ise 80 dakika sürdü.

Lgs Sorulari ve Cevaplari Yayınlandı. Tıkla git. 

9
Kimler Neler Demiş?

avatar
Resim ya da fotoğraf ekleyiniz.
 
 
 
 
 
Video ya da ses ekleyiniz.
 
 
 
 
 
Doküman ekleyiniz.
 
 
 
 
 
9 Yorum konuları
0 Konu cevapları
9 Followers
 
En yeni yorumlara git.
İlk yorumları gör.
9 Yorum yazarı
Mesut AKÇAcengizLokman fuatOsman NuriMehmet Akif Son yorum yazarnlar
  Abonelik  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Leyla DÜNDAR
Üye

Fazla kolay . Seçici soru yok .

Selçuk
Ziyaretçi
Selçuk

Dill bilgisi çok çıkmış.

Ozann
Ziyaretçi
Ozann

Sınava giren birkaç öğrencim ile konuştum. Genel olarak Türkçe soruları için kolay dediler.

Şeval
Ziyaretçi
Şeval

Sorular kısaydı. Sayısal eleyici olacak.

Mehmet Akif
Ziyaretçi
Mehmet Akif

Bazı sorular dışındaki çok basit soruların, hem öğrencilerin hem de öğretmenlerin emeğine haksızlık olduğunu düşünüyorum.

Osman Nuri
Ziyaretçi
Osman Nuri

Daha zor bir sınav olsa daha iyi olurdu. İlk defa MEB açıklamalarına ters düşmedi. Örnek sorularla paralel sorular geldi. Beklediğim gibi bir sınavdı diyebilirim.

Lokman fuat
Ziyaretçi
Lokman fuat

Öğrencilerin zevkle çözebileceği, bilgiyi yoklayan tek bir sorunun olmadığı, örnek sorular paralelinde hazırlanmış, dil bilgisinden çok mantık, yorum, görsel okuma, üst bilgi ve anlam ağırlıklı, hayata dokunan soruların yer aldığı bir Türkçe bölümü vardı. Sorular beklenenden kolay ama güzel.

cengiz
Ziyaretçi
cengiz

Çok kolay veya çok zor olması önemli değil; doğru ve adil ölçüm yapması önemlidir.Bir yıl boyunca çalışan öğrenci ile yan gelip yatan öğrenci arasında sadece 2-3 soruluk net farkı varsa iyi bir ölçüm olduğunu söyleyemem.MEB bu sınavlar konusunda bir standarttı tutturmalı.Bir yıl 10 binlerce birinci çıkıyor, diğer sene parmakla sayılacak birinci…Gerek soru tarzı gerek soruların zorluk derecesi belli bir standartta oturtulmalı.Her sene, “yumurtadan ne çıkacak” sürprizleriyle karşılaşmak istemiyoruz.

Mesut AKÇA
Üye

Sitede göremedim.