En Önemli Matematik Konularına Nasıl Çalışılır?

Matematik trigonometri 11. sınıf dersleri arasında yoğun emek vermeniz gereken konulardan biridir. Genellikle formül ve şekil ağırlıklı olan bu konu, kendi içerisinde detaylara ayrılmakta ve soru çözümünde bunların büyük bir kısmına hakim olmanız gerekmektedir. Konu ile ilgili ne kadar fazla formül bilirseniz soru çözümünüz de o kadar kolay olacaktır. Bu amaçla, 11. sınıf matematik konu anlatımı için güvenilir, güncel, kaliteli ve anlaşılır kaynaklar tercih edebilirsiniz.

En faydalı olan çalışma yöntemi, eğitici ve akılda kalıcı videolu dersler olacaktır. Tıpkı okulda anlatılır gibi uzman öğretmenler tarafından konular video şeklinde anlatılmakta ve her bir konunun önemli noktalarına değinilmektedir. Özellikle 11. sınıf trigonometri konuları akılda kolayca kalacak şekilde ifade edilmekte, bu konuya dair size önemli ipuçları verilmektedir. Burada size düşen en önemli görev videoları sakin ve rahatsız edilmeyeceğiniz, tüm dikkatinizi derse vereceğiniz bir ortamda izlemektir.

11. Sınıf Trigonometri Konuları Nelerdir?

Matematik trigonometri 11. sınıf konuları açı ve ölçü birimleri, indirgeme formülleri, sinüs ve cosinüs teoremi, trigonometrik fonksiyonlar, trigonometrik fonksiyonların grafiği ve periyodu gibi başlıklardan meydana gelir. Bunların her biri soru çıkma potansiyeli yüksek olan konular arasında yer alır. Bu nedenle konuları çalışırken dikkatle dinlemeli, önemli gördüğünüz ve unutma olasılığınız yüksek olan yerleri not almalısınız. Konuları daha akıcı ve verimli şekilde çalışmak istediğinizde özel olarak hazırlanan video eğitimlerden yararlanabilirsiniz. Zor ya da kolay fark etmeksizin her bir konuyu anlaşılır ve açık bir dille ifade eden bu videolara internet üzerinden kolayca erişebilirsiniz. Üstelik videolar matematik trigonometri 11. sınıf konuları haricinde diğer tüm dersler ve konular için de mevcuttur. Bu sayede okuldaki genel başarınızı hep yüksek tutabilirsiniz. Online dersler denilince akla hep Tonguç Akademi gelmektedir. Sektördeki başarısını kanıtlamış olan Tonguç Akademi ile hedeflerinize daha çabuk ulaşabilirsiniz.

Tonguç Akademi Farkıyla Matematik 11. Sınıf Konu Anlatımı

Matematik 11. sınıf konu anlatımı içeriklerini incelemek istediğinizde kitaplara alternatif olarak seçeceğiniz video dersler veriminizi artırmanızı sağlayacaktır. Yeni müfredata uyumlu şekilde hazırlanan bu videolarda trigonometri haricinde analitik geometri, uzay geometri, fonksiyonlarda uygulamalar, çember ve daire, denklem ve eşitsizlik sistemleri, olasılık gibi başlıkları görebilirsiniz. Özellikle Tonguç Akademi trigonometri video içeriklerinde sınavlarınızda işinize yarayacak çok sayıda önemli noktayı bir arada bulabilirsiniz. Bunlara erişebilmek için Tonguç’un internet sitesine girmeniz yeterli olacaktır. 7/24 erişime açık olan bu videoları istediğiniz an izleyebilirsiniz. Böylece matematik 11. sınıf konularını çalışmak ve bunlara ait soruları çözmek sizin için daha da kolay olacaktır.

 • Yazının Bağlantısı: En Önemli Matematik Konularına Nasıl Çalışılır?
 • Tarih: 30 Ekim 2020
 • Yazının Kategorisi: Bilgi Bankası
 • Yazar:
 • Bu yazıyı RSS ile Takip Et
 • Diğer kaynaklarda arayın: En Önemli Matematik Konularına Nasıl Çalışılır?
 • Filtreleme Seçenekleri
  • Sınıf Seçiniz

  • İçerik Türü Seçiniz

  • Sınav Türü Seçiniz

  Ana Menü