7. Sınıf Dersleri Sizi Başarıya Götürsün

Türkçe, matematik, fen bilimleri, sosyal bilgiler ve İngilizce gibi dallara ayrılan 7. sınıf dersleri sizleri başarıya götürecek içeriklere sahiptir. Burada önemli olan nokta her bir derste konu anlatımını eksiksiz bir şekilde çalışabilmenizdir. Doğru çalışma yöntemleri ve etkili içeriklerle, tüm dersler için bilgi birikimine sahip olmanızdır. Bu amaçla kapsamlı ve anlaşılır olacak şekilde eğitim videoları hazırlanır. Bu video içeriklerde alanında uzman ve deneyimli eğitmenler görev alır.

Tonguç Akademi içeriklerinde her derse ait konu anlatımlarını bulabilirsiniz. Video içerikler hazırlanırken sınavlarda karşınıza çıkabilecek soru örneklerine ve önemli kısa bilgilere de yer verilir. Bu sayede yeterli bilgi birikimine ulaşmak adına izlediğiniz her bir video, size avantaj sağlayacaktır.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler

7. sınıf sosyal bilgiler dersi sözel içeriğe sahip olup önemli bilgiler içerir. Bildiğiniz üzere sözel ağırlıkta olan derslerin akılda kalıcılığı biraz daha zor olmaktadır. Bunu yenmeniz amacıyla özel olarak hazırlanan 7. sınıf sosyal bilgiler eğitim video içeriklerini sıkılmadan ve eğlenerek izleyebilirsiniz.

7. sınıf sosyal bilgiler videoları içerisinde birey ve toplum, kültür ve miras, insanlar yerler ve çevreler, bilim toplum ve teknoloji, üretim dağıtım ve tüketim, etkin vatandaşlık ve küresel bağlantılar gibi başlıklar yer almaktadır. Sosyalleşiyorum öyleyse varım düşüncesinden hareketle hazırlanan 7. sınıf sosyal bilgiler video içeriklerine ulaşabilmek için Tonguç Akademi sitesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır: https://www.tongucakademi.com/dersdetay/sosyal-bilgiler/33

Dilerseniz 7. sınıf sosyal bilgiler videolarına ek olarak matematik, Türkçe, İngilizce derslerinin eğitimlerini de izleyebilirsiniz.

7. Sınıf İngilizce Videoları

Yeni bir dil öğrenmek pek çok öğrenciye zor geldiğinden dolayı bunu sizin için daha kolay hale getirmek adına İngilizce eğitim videoları hazırlanır. Bu videoların her birinde ilgi çekici, öğretici, sıkmadan ve eğlenerek vakit geçirebileceğiniz içeriklere yer verilmiştir. Bu özellik sadece 7. sınıf İngilizce için değil tüm derslerde geçerlidir. Böylece Tonguç Akademi aracılığıyla okul yaşamınızda ve girdiğiniz sınavlarda başarıya ulaşabilirsiniz. 7. sınıf İngilizce eğitim içeriklerine Tonguç Akademi linkinden ulaşabilirsiniz: https://www.tongucakademi.com/dersdetay/ingilizce/34

7. sınıf İngilizce videoları kendi içerisinde çeşitli ünitelere ayrılmakta olup bunların her biri farklı sayılarda eğitimlerden oluşur. Bu eğitimlerde yeni kelimeler öğrenmeniz, okuduğunuzu anlamanız, konuları pekiştirmeniz ve İngilizce sınavı başta olmak üzere tüm sınavlarda başarılı olabilmeniz hedeflenmiştir. Dilerseniz liseye hazırlık sınavından alacağınız puanı artırmak amacıyla 7. sınıf matematik ve 7. sınıf Türkçe ders içeriklerini de izleyebilirsiniz.

 • Yazının Bağlantısı: 7. Sınıf Dersleri Sizi Başarıya Götürsün
 • Tarih: 30 Eylül 2019
 • Yazının Kategorisi: Eğitim Yazıları
 • Yazar:
 • Bu yazıyı RSS ile Takip Et
 • Diğer kaynaklarda arayın: 7. Sınıf Dersleri Sizi Başarıya Götürsün
 • Filtreleme Seçenekleri
  • Sınıf Seçiniz

  • İçerik Türü Seçiniz

  • Sınav Türü Seçiniz

  Ana Menü