2020 LGS Soruları ve Cevapları

20.06.2020 tarihinde gerçekleştirilen Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav soru kitapçıkları ve cevap anahtarları meb.gov.tr’de yayımlandı. İki oturum olarak gerçekleşen sınavda öğrencilere Türkçe, inkılap, din kültürü ve ahlak bilgisi, yabancı dil, matematik ve fen bilgisi dersinden toplam 90 soru yöneltildi.

2020 LGS Soruları ve Cevapları

  Bu soruların her hakkı MEB ÖLÇME DEĞERLENDİRME VE SINAV HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE aittir. Hangi amaçla olursa olsun, tamamının veya bir kısmının kopya edilmesi, fotoğraflarının çekilmesi, herhangi bir yolla çoğaltılması ya da kullanılması, yayımlanması MEB ÖLÇME DEĞERLENDİRME VE SINAV HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜN yazılı izni olmadan yapılamaz.

3.5 2 oy
İçeriğe Puan Ver!
Abonelik
Bildir
guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Ahmet Fatih Erdem
Ahmet Fatih Erdem
19 gün önce

LGS 2020 Türkçe Soruları Üzerine Yorumlama Geçmiş dönemlerdeki LGS Türkçe soruları ile kıyaslanınca bu seneki sorular biraz daha zorlayıcı ve ayırt edici şekildeydi. Öğrencilerin ilgi ve meraklarının dışında, biraz daha üst yaş gruplarına hitap eden konuların ve sözcüklerin seçimi, soruların çözümünde öğrencileri oldukça zorladı. Sözel mantık, muhakeme ve akıl yürütmenin Türkçe sorularının büyük kısmına dahil olduğunu söyleyebiliriz. Bu çıkarımla birlikte kitap okuyan ve okuduğunu yorumlayan öğrencinin bu seneki sorularda öne geçtiği söylenebilir. (İlerleyen yıllarda da bu şekilde olacağını düşünüyorum.) Dilbilgisi soruları oldukça rahat cevap verilecek şekildeydi. Artık dilbilgisine ait derin anlatımlar yapmak ve buna dair sorular çözdürmek öğrencilere sınavda ileri… Devamını oku »