Youtube Kanal Önerisi

Bu yazımızda size bir Youtube kanalından bahsedeceğiz. Bildiğiniz gibi son yıllarda Youtube içerikleri oldukça popüler. Artık birçok insan televizyon izlemek yerine tabletinden veya telefonundan Youtube’da video izlemeyi tercih ediyor. Bu duruma kayıtsız kalmayan birçok içerik üretici de Youtube’a yöneldi ve oldukça eğlenceli videolar çekmeye başladı. Ama tabii ki eğlenceden farklı şeyler arayan önemli bir kitle var.

Örneğin sitemizin ziyaretçileri sizler interneti birçok defa ödevinizi araştırmak için kullanıyorsunuz. İşte size bahsedeceğimiz kanalda bazen eğlenceli çocuk oyunları oynanıyor, bazen deneyler yapılıyor, bazen de çeşitli ödevler yapılıyor. Bahsettiğimiz kanalın adı Çiçek Böcek.

Örneğin bu videoda pipet, pinpon topları ve yumurta kolisi gibi basit malzemeler kullanılarak bir oyun oynanmış. Oyun hem eğlenceli hem de nefes geliştirici.

Buradaki bir diğer video da ise şaşırtıcı bir deney var. Bir mum aracılığıyla suyun nasıl yükseldiği gözlemlenmiş. Bu tip deneyler aracılığı ile öğrenen çocuk muhtemelen hayatı boyunca sıcaklığın ve basıncın nasıl bir etkisi olduğunu unutmayacaktır.

Sonuç olarak zamanımızda çocuklar ekran başında oldukça fazla zaman geçirmekte. Çocuğun gelişimi için farklı aktiviteler yaparak bu zamanı kısaltmakta fayda var. Fakat ne yaparsak yapalım engel olamayacağımız bu süreci yönetmek elimizde olabilir. Çocukları ve gençleri internette ve Yotube’da daha kaliteli içeriğe yönlendirebilir ve ilgi alanlarını çeşitlendirebiliriz. Bu konuda size yardımcı olabilecek olan Çiçek Böcek ve benzeri kanalları izleyerek ve abone olarak öne plana çıkarmamız mümkün.

Youtube kanalı için: buraya

Web sitesi için: buraya burayı tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
Resim ya da fotoğraf ekleyiniz.
 
 
 
 
 
Video ya da ses ekleyiniz.
 
 
 
 
 
Doküman ekleyiniz.
 
 
 
 
 
  Abonelik  
Bildir