Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır?

Sonsuzluk ölümsüzlüğü, ebediyeti sembolize eden, aynı zamanda Matematik Biliminde de sıkça karşımıza çıkan sembollerden bir tanesidir. Sonsuzluk işareti nasıl yapılır? Başlığı altında hem cep telefonu kullanıcıları hem de bilgisayar kullanıcıları için detaylı bilgiler yer alıyor olacaktır. Kopyala yapıştır yöntemi elbette en kolay ve bilinen yöntemlerden bir tanesidir ancak bilgisayar ve cep telefonlarınızı tanımanız adına yöntemleri kullanmanız daha sağlıklı ve daha profesyonel bir hamleye dönüşecektir.

Sonsuzluk işareti nasıl yapılır? Sorusuna ilk olarak Windows kullanıcılarına yanıt vererek başlayalım. Herhangi bir çalışmada bu sembole ihtiyacınız olduğu takdirde sizler de bir kombinasyona başvurmak durumunda kalıyorsunuz. Tek bir tuş ne yazık ki yeterli olmayacaktır.

Windows’ta Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır?

Windows kullanıcısı iseniz eğer sizler de Alt+8734 kombinasyonunu kullanarak bu sembolü oluşturabilirsiniz. Klavyeleriniz bu konuda sizlere yardımcı oluyor ve sonsuzluk işareti nasıl yapılır? Sorusuna da doğrudan yanıt veriyor. Alt tuşuna basılı tutarken, belirtilen rakamları ardı ardına girmeniz gerekiyor. Hızlı olmanızı tavsiye ediyoruz ve bu sayede ekranda sonsuzluk işareti belirecektir.

Sonsuzluk işareti nasıl yapılır? Sorusuna bir de telefon kullanıcıları için yanıt vermek isteriz ve dilediğiniz an cep telefonlarınızı kullanarak da yine bu sembole ulaşabiliyorsunuz. Matematik Biliminin yanı sıra sosyal medyada da bu işareti çok fazla kullanıyoruz ve kıymet verdiğimiz insanların ölümsüzlüğünü belirtmek adına da yine bu işarete ihtiyacımız olacaktır.

Telefonda Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır?

Iphone kullanıcısı iseniz eğer metin ayarlarını kullanarak ve takip ederek sizler de sonsuzluk sembolünü cep telefonlarınıza ekleyebiliyor ve dilediğiniz an kullanabiliyorsunuz. Sonsuzluk sembolünü kopyaladıktan hemen sonra ayarlar-genel-klavye ve metin değişimi adımlarını takip ederek sağ üst kısımda yer alan + butonuna basmanız gerekiyor. Klavyenizde sonsuzluk yazdığınız takdirde bu sembol otomatik olarak karşınıza çıkacak ve dilediğiniz zaman kullanıma hazır hale gelecektir.

Basit bir yöntem ve yalnızca sonsuzluk sembolü için değil, birçok farklı sembol için de bu adımları takip ederek eklemeler yapabilir ve sembol yelpazesini de dilediğiniz gibi genişletebilirsiniz. Ekleme ve kullanım konusunda sorun yaşamamak adına adımları doğru takip etmeniz gerekiyor.

0 0 oy
İçeriğe Puan Ver!
Abonelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle