Sınavlar İçin Ders Planı Hazırlama Önerileri

Günümüzde öğrenciler liseye girişten üniversiteye girişe kadar birçok sınava girmekte ve bu sınavlar başta öğrencilerin geleceklerini etkilemenin yanı sıra ebeveynleri de etkilemektedir. Özellikle öğrenciler bu sınavlara hazırlıkta verimli bir ders çalışma için mutlaka ders planı hazırlamalıdır.

ÖĞRENCİLER İÇİN ÇALIŞMA PLANI

Zamanı verimli kullanarak, etkili bir ders planının yardımı ile sınavlarda oldukça başarılı sonuçlar elde etmek mümkündür. Fakat bunun için mutlaka bir çalışma planı yapılmalı ve:

  • Çalışma amacının belirlenmesi,
  • Amaca uygun plan yapılması,
  • Planı günlük olarak yerine getirme gibi birtakım sorumluluklar yerine getirilmeli ve plana günü gününe uyum sağlanmalıdır.

Açık Lise ve Lise Planları

Öğrenciler ortaöğretimleri süresince lise eğitimi almaktadır. Giriş sınavı sınav öğrencilerin temel yeteneklerini ve Türkçeden sosyal bilgilere kadar farklı konulara ilişkin bilgi ve yeteneklerini ölçmeye yönelik olup açık lise ve diğer liselere giriş için yapılmaktadır.

Planın Önemi

Çalışılacak birçok konu var ama yeteri zaman yoksa öncelikle bir plan oluşturularak konular bölünmeli ve her konudan yeteri kadar tekrar ve alıştırma yapılmalıdır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abonelik  
Bildir