Online Ders Kaynakları Yararlı Olur Mu?

Teknolojinin gelişmesi birçok alanda insan yaşamını kolaylaştırmakla birlikte yeni çalışma imkânlarını ortaya çıkarmaktadır. Bunlardan biri olan online eğitim ve ders çalışma kaynakları olup birçok öğrenci bu kaynakları etkili kullanabilmektedir.

UZAKTAN EĞİTİM NEDİR?

Özellikle çalışma için yeteri kadar zaman ayıramayan ya da online olarak kaliteli yardımcı eğitim almak isteyenlerin sıklıkla kullandığı bir alternatif olan uzaktan eğitim, öğrencilerin ihtiyacı olan dersleri, kurları alarak online ortamda öğrenmelerini sağlayan bir sistemdir.

  • Online ders notları,
  • Canlı olarak anlatılan dersler,
  • Online testler gibi birçok seçenek de bu sistem içerisinde yer almaktadır.

Uzaktan Eğitimli Üniversite Bölümleri

Türkiye’de birçok üniversite online ortamda ders anlatımına geçmiş olmakla birlikte bu sayede Türkiye’nin farklı yerlerinde bulunan öğrencilerin eğitim almasının önü de açılmıştır. Özellikle aöf bölümleri olmak üzere birçok bölümde bu sistem uygulanmaktadır.

Online Kaynaklar

Son yayınlanan yürütmeliğe göre açık öğretim kitapları başta olmak üzere ders kaynakları online ortamda yer alacağı duyurulmakla birlikte hem çevre hem de öğrencilerde maliyet açısından oldukça yararlı bir karar olarak görülmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
Resim ya da fotoğraf ekleyiniz.
 
 
 
 
 
Video ya da ses ekleyiniz.
 
 
 
 
 
Doküman ekleyiniz.
 
 
 
 
 
  Abonelik  
Bildir