Liseye Giriş Sınavı için Uzman Tavsiyeleri

Bilindiği üzere son yıllarda sınav sistemleri üzerinde fazlasıyla değişiklikler yapılmakta ve bu durum da haliyle öğrencilerin veya velilerin birtakım endişelere kapılmasına neden olmaktadır. Bu nedenle LKS için uzman tavsiyeleri almak ve bu tavsiyeler üzerinden öğrencileri sınava hazırlamak, daha mantıklı olacaktır. LKS için uzman tavsiyeleri şu şekilde karşımıza çıkmaktadır:

Sınırlama Yapmayın

Öğrencinin başarı düzeyine göre sınavlara girmesi, yüksek not almanın hazzını alması, haliyle onun çalışma azmini arttıracaktır. Bu nedenle sınırı aşabileceğini sınavlara girmesi ve kademeli olarak kendini geliştirmesi, daha iyi olacaktır.

öğrenci, sınıf, okul

Sınavı Düşünmeyin ve Bilgiye Odaklanın

Her sene sınavlar üzerinde değişiklik yapılırken, genel anlamda sınav içeriğinin aynı kaldığı görülmektedir. Bu nedenle öğrencinin sınav içeriği hakkında bilgi sahibi olup, bu yönde çalışmalarını sürdürmesi daha mantıklı bir yoldur.

Öğrenci Kitap Okumalı ve Okuduğunu Anlamalı

Yeni gelen sınav sisteminde yorumlamaya, yani öğrencinin okuduğunu anlamasına daha çok önem verilmektedir. Bu nedenle öğrencilerin sürekli olarak kitap okuması, okudukları kitabı da gerek yazıyla gerekse anlatarak özetlemeleri, sınav için iyi bir hazırlık olacaktır.

Nasıl Ders Çalışılacağının Öğrenilmesi Gerek

Günümüzde LKS sınavına girecek olan birçok öğrencinin ortak sorunlarından biri, nasıl ders çalışacağını bilmemesidir. Bu nedenle çocukların ders çalışma alışkanlıklarını doğru bir şekilde düzenlemek gerekmektedir.

Günlük En Az 100 Soru

Öğrencilerin okulda öğrendiklerini eve geldikleri zaman 15 dakika süreyle tekrar etmeleri ve günlük olarak konuyla ilgili 100 soru çözmeleri, sınav için oldukça sağlam bir hazırlık olacaktır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abonelik  
Bildir