LGS’ye Nasıl Hazırlanılır?

LGS’nin gelmesi ile birlikte öğrenciler, önceden “TEOG’a nasıl hazırlanılır?” sorusunun cevabını ararken, artık “LGS’ye nasıl hazırlanılır?” sorusunun cevabını aramaktadırlar. LGS’de, iyi bir çalışma planı oluşturmak ve plan üzerinden sınava hazırlanmak, mutlak suretle başarıyı getirecektir.

Öncelikle LGS’yi matematik, Türkçe, İngilizce, fen bilgisi, İnkılap tarihi, din kültürü ve ahlak bilgisi gibi derslere ayırmak, hazırlanma konusunda öğrencilerin atacağı ilk adım olacaktır. Sonrasında ise her dersin konularına göz atmak, geçmiş sınavlarda bu konular üzerinden hangilerinin sınavlarda daha çok soru çıkarttığını tespit etmek gerekmektedir. Bu araştırmanın biraz uzun sürmesi gayet doğalken, yapılan tespit, başarıya giden yoldaki en önemli unsurlardan biri olacaktır.

Her ders için önemli konular tek tek analiz edildikten sonra, bu konuda uzman görüşü almak adına mutlaka öğretmenlere danışılmalıdır. Öğretmenlerin sınavda bekledikleri konuları da bu listeye dahil etmeli ve gereksiz konu varsa, konu fazlalığı olmaması adına bu konuların listeden çıkarılması gerekmektedir. Yeni liseye geçiş sistemi 6, 7 ve 8. Sınıfların müfredatlarını içermekteyken, genel anlamda 8. Sınıf ağırlıklı olacağı bilinmektedir. Bu nedenle 8. Sınıf konularına diğer sınıflara göre ağırlık vermek son derece önemlidir. Bunun ardından ise günlük planlar oluşturulmalı ve gün içerisinde öğrencinin kaç saat konu çalışacağı, kaç saat test çözeceği ve kaç saat günlük aktivitelerini gerçekleştireceği iyi bir şekilde planlanmalıdır. Hazırlık esnasında bol bol deneme çözülmeli ve öğrencinin eksikleri bu denemeler ile tespit edilmelidir.

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Yorum konuları
0 Konu cevapları
1 Followers
 
En yeni yorumlara git.
İlk yorumları gör.
2 Yorum yazarı
KirmiziSabriye SOYLU Son yorum yazarnlar
  Abonelik  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Sabriye SOYLU
Üye

Yeni soru tiplerine uygun sorular çözmek uygun olacaktır.

Kirmizi
Üye

Allah kolaylık versin herkese.