LGS Nasıl Olacak?

Arkadaşlar biliyorsunuz ki TEOG yerine gelen yeni sınavın adı Liseye Geçiş Sınavı olarak belirlendi kısaltılmış hali ise LGS olarak biliniyor. Bu yüzden henüz yeni sistem ile ilgili kesin bilgiler olmamasına rağmen bu başlıkta kısaca sizlere bu yeni sınavdan bahsedeceğiz.

Henüz LGS hakkında tüm sorular cevaplanmış değildir, yeni bir sistem olmasından dolayı ilk kez bu yıl uygulanacak olan LGS sınavı sistemine ilişkin akıllarda pek çok soru işareti vardır. Şimdiye kadar yapılan açıklamalar ve değerlendirmeler eşiğinde sınav ile ilgili şu bilgileri verebiliriz;

Sınava tüm öğrenciler girebilecek, bunun yanında hem sınav hem de mahalli yerleştirmeler dahilinde yani adrese dayalı bir okul seçimi sistemi de mevcut olacak. Sınav yaklaşık 1 milyon 200 bin öğrenciyi ilgilendiriyor. Sınav konuları ise genel olarak 8. Sınıf müfredatından çıkacak. Soru dağılımı olarak Türkçe, Matematik, Fen Bilgisi, Yabancı dil, İnkılap tarihi ve Atatürkçülük ile Din kültürü ve ahlak bilgisi mevcut. Din kültürü derslerinden muaf olan öğrenciler ise bu soruları yanıtlamayacak.

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 Followers
 
En yeni yorumlara git.
İlk yorumları gör.
2 Yorum yazarı
DermanHasan Son yorum yazarnlar
  Abonelik  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Hasan
Ziyaretçi
Hasan

Her şeyden önce zor olacak denildi. ?

Derman
Ziyaretçi
Derman

Olsa da bir kurtulsak artık şu sınav stresinden.