LGS Kılavuzu Yayımlandı

LGS ile dört gözle beklenen kılavuz yayımlandı. Kılavuz işinde öğrencilerin yapacağı işlerden okul müdürlerinin yapacağı işlere pek çok ayrıntı yer alıyor. Ayrıca puanların nasıl hesaplanacağından nitelikli okulların listesine pek çok bilgiyi alabilirsiniz.

LGS başvuru kılavuzunu indirmek için tıklayınız

1 yorum

 1. Sosyal medyada Mahmut Hoca diye kullanıcı aşağıdaki değerlendirme bulunmuş:

  Evet MEB kılavuzunu okudum ve anlaşılması güç olan MEB den anladıklarımı sizlerle paylaşayım:
  1-Yıllarca zerre kadar değer vermediğimiz ve yıllarca tabiri caizse ülkenin en kalitesiz ve en soytarı öğrencilerine ev sahipliği yağmış okullar NİTELİKLİ, en baba okulları ise NİTELİKSİZ görmüş.
  2-2017-2018 eğitim öğretim yılında sınava canla başla hazırlanan öğrencileri bir paçavra gibi kenara atmış ve aile- öğrenci-öğretmen emeklerini hiçe saymış.
  3-Bu kılavuzu hazırlayan insanlar sanırım eğitimci değil
  4-Fen-Mat-Türkçe derslerinin katsayısı 4 Din-Sosyal-İngilizce katsayısı 1… Yani 1. bölüm dderslerinin hepsini yanlış yapan bir öğrenci 2. bölümü fullerse bir çok öğrencinin önüne geçebilir
  5-3 yanlış 1 doğruyu götürüyor. Hatta dahası da var standart sapma da var. yani bir çok öğrencinin yanlış yaptığı soruyu bir başka öğrenci doğru yaparsa net sayısı daha fazla olan öğrencinin önüne geçebilir.
  6- %10 luk diye tabir ettiler ama sadece %5 lük dilim iyi liselere gidebiliyor. Çünkü geri kalan liseler tamamen TEKNİK LİSE veya İMAM HATİP LİSESİ. Yani hiçbir veli gönderme taraftarı olmayacaktır.
  7- %5 lik bir kısım yerleşecek ama geriye %95 i hiçe saydılar… Ve bu %95 in %45i özel okullara gönderecek geri kalan %50 lik fakir kısım ise ne hali varsa görsün demişler.
  ANLAYACAĞINIZ … BEN 2017-2018 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILINI TÜRK EĞİTİM SİSTEMİNDE KARA BİR LEKEDEN İBARET BULUYORUM VE YAZIK ETTİLER … YAZIKLAR OLSUN DİYORUM…

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.