Kısaca Bilgi Sitesi

Öğrencilerin ödevlerine yardımcı olmak amacı ile oluşturulan yazilibilgi.com, bu çerçevede birçok alanda kısaca bilgi paylaşımını amaçlamaktadır. Başlarda sadece öğrencilerin ödevlerine yardımcı olmak amaçlanmış olmasına rağmen çok daha geniş bir bilgi datası olarak daha da geniş bir eğitim alanına dönüştürülmüştür. Eğitimden bilime, sanattan teknolojiye değin, hem derslerinizde hem de normal yaşantınızda size lazım olacak bilgilere doğrudan erişebileceksiniz. Tarihte iz bırakan bilim adamları, alimler, sanatçılar, siyasetçiler, tarihçiler, ilim insanları ve halk ozanları dahil çok geniş bir kimdir kısaca kategori alanı sizleri bekliyor olacak. Ödevleriniz için yardımcı kaynak olarak kullanabileceğiniz bu bilgi arşivinde, direkt olarak faydalı ve gerekli notlara erişmenizi kolaylaştırmaktadır. Bilgi kirliliği ve yoğun ama faydasız bilgilerden arındırılan, çok daha etkili bir üslupla oluşturulan yazılara kısaca bilgilere direkt ulaşabilmeniz adına, “Arama” alanını kullanabilir ve aradığınız anahtar kelimeye doğrudan ulaşabilirsiniz.

Örneğin tarih derslerinin en ilk ünitesi olan tarih nedir kısaca ve tarihi çağların başlangıcından günümüz yıllarına kadar tüm bilgier yazılı bilgi adresinde. Yine kitap ödevlerinizde vaktiniz yoksa, sizler için oluşturulan Kitap kategorisinde, en çok tercih edilen kitapların özetlerini bulabilirsiniz. Burada, direkt kitabın özet kısmının net bilgilerle donatıldığından ve en doğru bilgiyi en akıcı şekilde ifade eden bilgileri bulacağınızdan emin olunuz. Eğitimciler tarafından tavsiye edilen, ulusal ve uluslararası en çok okunan kitaplardan başlanarak çok daha geniş bir kategori yapmayı amaçladık. Bulamadığınız kitabın çok kısa zamanda ekleneceğinden emin olabilirsiniz. Bununla birlikte, yine arama kısmından kitabın ismini direkt girmeniz durumunda, kitabın özetine erişebilirsiniz.

Kısa Biyografi Sitesi

Biruni kimdir kısaca hayat hikayesi, Fuzulinin hayat biyografisi, Ali Kuşçunun gök yüzü incelemeleri, Karacaoğlanın hayatı ve Katip Çelebinin gezgin yılları, Köroğlu’nun kahramanlığı ile ilgili tüm bilgiler yazılı bilgi sitesinde mevcut.

Tarih kategorisinde, Tarihte iz bırakan olayları, savaşları, anlaşmaları, entrikaları, aktörleri ve deyimleri bulabilirsiniz. Geniş bir anlatımdan ziyade, geniş ama sade bir kütüphaneyi sizlere sunmayı amaçladığımız bu kategoride, sadece eğitim amaçlı değil; aynı zamanda genel kültürü geliştirici bir taraf bulacağınızdan eminiz.

Teknoloji kategorisinde ise, teknolojiye dair ihtiyacınız olan güncellemeleri, “nasıl yapılır” yazılarını, akıllı cihaz tanıtımlarını ve teknik özelliklerini, internet ve teknoloji dünyasının nabzını ve kısacası birçok gelişmeyi takip edebilirsiniz.

Kısaca bilgi sitesi: https://www.yazilibilgi.com/

 • Yazının Bağlantısı: Kısaca Bilgi Sitesi
 • Tarih: 5 Mart 2020
 • Yazının Kategorisi: Haberler
 • Yazar:
 • Bu yazıyı RSS ile Takip Et
 • Diğer kaynaklarda arayın: Kısaca Bilgi Sitesi
 • Filtreleme Seçenekleri
  • Sınıf Seçiniz

  • İçerik Türü Seçiniz

  • Sınav Türü Seçiniz

  Ana Menü