En İyi 5 Sunum Hazırlama Programı

Sunumlar eğitimden iş dünyasına kadar herkesin kullandığı basit ve pratik materyallerdir. Aktarılmak istenen bilgilerin görsel açıdan zenginleştirilmesi ile akılda kalıcılığın yüksek oranda sağlandığı sunumlarda kullanılabilecek çok çeşitli programlar vardır. Gelin hep birlikte yaygın olarak kullanılan En iyi 5 sunum hazırlama programını inceleyelim.

1. Power Point

Örnek Microsoft Office PowerPoint Video Eğitimi 1 - YouTube

Microsoft tarafından kullanıma sunulan ve günümüzde hala zirvede yerini koruyan Power Point, şüphesiz ki en pratik ve kullanışlı sunum hazırlama programıdır. İçerdiği farklı tasarımlar, hazır şablonlar ve çeşitli eklentileri ile görsel açıdan zengin sunular hazırlamanıza imkân sağlar.

Ayrıca hazırladığınız sunulara, geçiş efektleri, videolar, ses dosyaları ve fotoğraflar eklemeniz de mümkündür. Yine içerisinde farklı grafik, tablo ve şekiller barındıran Power Point profesyonel bir kullanım bilgisi de gerektirmez.

NOT: Power Point uygulaması ile tam uyumlu çalışan iSpring uygulamasını da tavsiye ederiz. iSpring ile animasyonlu içerikler, farklı test çeşitlerini kolayca oluşturabilirsiniz.

2. Canva

Özellikler - Canva

2012 yılında kurulan ama günümüzde çokça adınız duyduğumuz Canva, harika sunular hazırlayabileceğiniz bir platformdur.

İçerisinde barındırdığı binlerce şablon ile istediğiniz alanda hızlı ve kolayca sunular hazırlamanıza imkân sağlamaktadır.

Ayrıca hazırladığınız sunuya istediğiniz gibi fotoğraf yükleyebilir, farklı efekt ve animasyonlar ekleyebilirsiniz.

Sizde hala Canva ile tanışmadıysanız kolayca üye olabilir “Canva For Education” seçeneği ile de profesyonel tasarımlara ücretsiz bir şekilde sahip olabilirsiniz.

3. Prezi

Enhance your Prezi presentations with 500,000+ new images

Son dönemlerde sıkça kullanılan bir diğer profesyonel sunum uygulaması ise Prezi’dir. Kullanımı oldukça kolay ve basit olan Prezi, görsel olarak zengin ve interaktif sunular hazırlamak için birebirdir.

Barındırdığı bulut sistemi ile hazırladığınız sunumlara internet olan her yerden ulaşabilmeniz de mümkündür. Kendi içerisinde barındırdığı çeşitli tasarımları kullanmanın yanında kendi hazırladığınız tasarımları da kullanabilirsiniz.

Ayrıca sunularınızı program dosyası ve PDF olarak kayıt edip dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

4. Google Slaytlar

Fen Bilimleri: Google Slaytlar

İnternet dediğimizde aklımıza ilk gelen Google, tabiri caizse her alanda elimiz ayağımız konumuna gelmiştir. Sunum konusunda da bizleri yalnız bırakmayan Google, basit ve pratik sunumlar hazırlayabilmemiz için Google Slaytları kullanımımıza sunmuştur.

Çevrimiçi olarak slaytlar hazırlamanıza imkân veren Google Slaytlar ayrıca hazırladığınız bu slaytlara dilediğiniz yerden de ulaşıp düzenleme imkânı tanımaktadır.

İçerisinde barındırdığı farklı temalar ile çok çeşitli yaratıcı sunular hazırlayabilirsiniz. Ayrıca Power Point ile de uyumlu çalışan Google Slaytlar, Power Point üzerinden hazırladığınız sunuları görüntüleyebilme ve düzenleme gibi özellikleri de biz kullanıcılarına sunmaktadır.

5. Emaze

Yeni nesi sunu hazırlamak isteyenlerin bir diğer tercihi olan Emaze, 3D sunular hazırlayabileceğiniz basit ve kullanışlı bir programdır.

İçerisinde barındırdığı farklı şablonlar ile dilediğiniz gibi sunular hazırlayabilir, kullandığı bulut sistemi ile de bu sunulara dilediğiniz yerden ulaşabilirsiniz.

Ayrıca hazırladığınız sunuları otomatik çeviri özelliği ile de farklı dillere çevirebilirsiniz.

5 1 oy
İçeriğe Puan Ver!
Abonelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle