DersSaati.net İle Çalış ve Çalıştır

DersSaati.net, uzun emekler sonucunda öğrenciler ve öğretmenler için hazırlanmış çok nitelikli bir online ders çalışma platformudur. Öğretmenler sınıfta öğrencilere ya da özel ders verdiği öğrencileri için sınavlar hazırlamak ister. Öğrenciye konu anlatımı ne kadar iyi yapılırsa yapılsın, test çözmeden konu tam olarak pekişmez. Öğrenciler girdikleri ve hazırlandıkları sınavlarda test soruları ile karşılaşır. Bu nedenle öğrenci için test çözmek önemli olduğu kadar bu testlerinin yeterliliğinin sınavlara eşit olup, olmadığı da önemlidir. Öğrenciye sürekli çok kolay sorulardan oluşan testler çözdürmek, öğrencinin gireceği ilk sınavda bocalamasına neden olur. Testler konu anlatımından sonra kolay seviyeden başlayarak, zor seviyeye doğru çözülmelidir. MEB müfredatına uygun konu anlatımları ve kaliteli test soruları ile DersSaati.net doğru bir taktik ile çalışmak isteyen her öğrencinin yanında.

DersSaati.net İle 1 Dakikada Yazılı Hazırla

Öğretmenler için özel olarak hazırlanmış sistem ile 1 dakika içinde kolayca sınav sorularını ya da testleri hazırlayabilirsiniz. Her anı değerli olan öğretmenler için bu kolay ve pratik yol büyük bir zaman kaybı olan sınav ve test hazırlık sürecini önleyecektir. Öğretmen olarak üye olmak için öncelikle site üyelik formunu doldurmanız gerekir. Üyelik gerçekleştikten sonra öğretmen başvurusu yaparak, öğretmenlere özel kısma geçiş yapabilirsiniz. DersSaati.net, gerçek öğretmenler ile gerçek öğrencileri buluşturmak istiyor. Bu nedenle öğretmen başvurusu yaparken öğretmen kimlik kartı ya da öğretmen evi kartının yüklenmesi gerekir. Bu uygulama tamamen öğrenci koruma amaçlı olup, yanlış ve kalitesiz içerik yüklenmesi engellemeyi amaçlıyor.

Öğretmen başvurunuz onaylandıktan sonra, öğretmen paneline giriş yapabilirsiniz. Bu panel üzerinden sınav soruları, test soruları ya da konu anlatımı oluşturabilirsiniz. Sınav hazırlamak istediğinizde sınav ekle bölümüne girerek sorularınızı hazırlayabilirsiniz. Bu soruları hazırladıktan sonra yerlerini ya da soru içerikleri düzenleyip, değiştirebilirsiniz. Sınav sorularını kendiniz hazırlayabilir ya da sınav havuzundan da başka öğretmenler tarafından hazırlanmış soruları alabilir ve kendi sınav sorularınız içine ekleyebilirsiniz. Bu şekilde farklı sorulardan da yararlanarak çok kısa sürede istediğiniz sınav sorularını hazırlamış olursunuz. DersSaati.net ile 1 dakikada yazılı hazırlayıp, pdf formatında hemen indirebilirsiniz. Her öğretmen sınav hazırlarken sınıf, ders, ünite ve seviye gibi bilgileri girerek dokümanını hazırlamaya başlar. Bu şekilde siz de sınav sorusu havuzundan istediğiniz filtrelere uygun olarak soruları bulabilirsiniz. Soru tipleri de farklı türlerde hazırlanabilir. Bunlar çoktan seçmeli, çoklu seçmeli ve açık uçlu olabilir. Bu şekilde sınavlarda öğrencinin farklı türlerde sınanması sağlanır. Çoktan seçmeli ve çoklu seçmeli sorular için istediğiniz şıkları ekledikten sonra test sorularınız hazırlanmış olur. Hazırlama bittikten sonra da soruların yerlerini kolayca değiştirebilirsiniz.

Sadece sınav ya da yazılı için değil öğrencilerinize ödev olarak da hazırlayabileceğiniz ders dokümanları ile kolayca ders etkinliklerinizi yapabilirsiniz. Bu dokümanlara DersSaati.net üzerinden de her zaman ulaşabilecekleri için istedikleri her yerde çalışıp, ödevlerini yapabilirler.

  Siteye Git: DersSaati.net

0 0 oy
İçeriğe Puan Ver!
Abonelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle