Boyama Sayfası

çocuklar için boyama sayfası supercocuk

Çocuk gelişimi uzun ve zorlu bir süreç. Bu gelişim sürecinde çocukların psikososyal olarak desteklenmesinin yanında fizyolojik olarak da desteklenmesi oldukça önem arz etmektedir. Anne ve baba çocukların fizyolojik gelişimleri için onlarla bolca etkinlik içeren oyun oynamalıdır. Bu oyunlar hem çocuğun güven duygularının gelişmesini sağlayacak hem de fiziksel olarak güçlenmesi ve fizyolojik beceriler geliştirmesini sağlayacaktır.

Anne ve babalar için çocuklarıyla yapılabilecek aktivitelerin başında boyama gelmektedir. Boyama etkinlikleri sayesinde çocuklar hem eğlenecek hem de ince kas becerilerinin gelişimi desteklenecektir. Anne baba tarafından temin edilen sulu boya, pastel boya ya da kuru boya ile yapılacak boyama etkinlikleri için dilerseniz kendiniz çizimler yapabilir dilerseniz de internette bulunan hazır çizimlerden yararlanabilirsiniz.

Bir çizimin boyaması yapılırken özellikle küçük yaş çocuklar için dikkat edilmesi gereken yaratıcılıklarını baltalayacak şekilde müdahalelerden kaçınmak gerekir. Bu müdahalelerin başında ise çizimleri gerçek hayattaki renklere göre boyamasının çocuğa dikte edilmesi gerekir. Hâlbuki bu dikte çocuğun yaratıcılığını oldukça baltalayacaktır. Bu nedenle özellikle küçük yaş çocukların boyama yaparken müdahalelere maruz kalmaması gerekir.

Çocuklarınız için boyama sayfası bulmak ise günümüzde oldukça kolaydır. Bilgisayar ve yazıcının olmadığı zamanlarda anne ve babalar kâğıtlara çizimleri yaparak çocukların boyamasını sağlardı. Ancak günümüzde yazıcıları ve bilgisayarların yaygınlaşması bunu da kolaylaştırmış oldu. Bunun için görsel aramalara istediğiniz karakter ya da nesnenin adını yazarak arama yapabilirsiniz. Arama sonucunda ise beğendiğiniz görselleri yazıcınızdan çıkarabilirsiniz.

Boyama Sayfası Yazıcıdan Nasıl Çıkarılır?

Bulduğunuz görselleri yazıcıdan çıkarmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

1. Bulduğunuz görselle sağ tıklayarak farklı kaydet deyiniz.

2. Kayıt edeceğiniz klasörü seçerek kaydet butonuna basınız.

3. İndirdiğiniz çizime sağ tıklayarak “yazdır” seçeneğini tıklayınız.

4. Çıkan pencerede önemli kısımlar ise şunlardır:

a.Çizimin yazdırılacağı yazıcı seçilir.

b.Görselin kâğıdın ne kadarlık bir kısmını kaplayacağı seçilir.

c. Resmin sayfaya göre sığdırılması sağlanır.

5. Daha sonra yazdır simgesine tıklayarak çizim sayfasını yazdırabilir ve çocuğunuzla birlikte boyayabilirsiniz.

Unutmayınız çocuğunuza yaptıracağınız tüm etkinlikleri birlikte planlamalı ve yapmalısınız. Bunun dışında onun yalnız oynayacağız ve sizin kendinize vakit ayıracağınız zamanlar da olmasına dikkat etmelisiniz.

5 1 oy
İçeriğe Puan Ver!
Abonelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle